Úvodní strana » Aktuality

Novinky z instagramu

16. 05. 2022
V neděli jsme četli text z Lukášova Evangelia, který následuje po návratu Pána Ježíše ze 40 denního pobytu na poušti. Nešel do centra dění, ale vratil se jednoduše domů. A doma začal učit v synagogách. Víte kolik času trávil učením? Víte kolik času v našem životě zabere učení se o Bohu? Učíme se proto, abychom si připomínali originál. Originální život a ne ten fejkový, neoriginální, náhražkový život, který je nutné stále něčím dochucovat, například jako hranolky z McDonald's, které aby měli aspoň nějakou chuť, tak musí být přesolené. A jaké bylo Ježíšovo učení? Bylo v MOCI DUCHA. Bylo lehké, takové po kterém jsou lidé kolem povzbuzeni a ohromeni a chválí Ježíše, že mluví dobře... ale i takové, které posluchače dovádělo k touze se Ježíše zbavit... shodit jej ze srázu... Kdy máte chuť se zbavit Ježíše a jeho obviňujících slov ve svém životě? ...a kdy jej chvalíte? Kdy máte potřebu svého kazatele plácat po ramenou a kdy byste nejraději zakroutili jeho krkem? Jak posloucháte to, co Vám chce Hospodin právě teď říci?
VÍCE

Novinky z instagramu

09. 05. 2022
Včerejší bohoslužba byla ve znamení výzvy života směřující ke svátosti a posvěcování. Jde o celoživotní cestu, která nikdy neskončí. Díky milosti Pana Ježíše a Boží nekonečné trpělivosti, že nás stále vidí ne skrze naše skutky, ale skrze jeho dokonale dílo Kříže. Více na našem YouTube kanále.
VÍCE

Novinky z instagramu

24. 04. 2022
Dnešní kázání bylo na téma Přímluvce a jeho role v životě člověka. On nám ukáže v čem je hřích, spravedlnost a soud. A světe div se, hřích není v tom co děláme špatně podle zákona, ale v tom co neděláme, tedy v tom, že nevěříme v Ježíše. Člověk má schopnost pokazit vše dobré a proto Pavel píše v Galatským ve druhé kapitole, nežiji už já, ale žije ve mně Kristus. Jedině v něm a skrze něj je možné činit dobro, mimo víru v něj jde jen o skutky zákona. A to nám předává Přímluvce (Duch svatý).
VÍCE

Novinky z instagramu

22. 04. 2022
Zveme Vás na přednášku profesora Pavla Hoška 7.5. od 17 hod v Čerčanech. Pavel bude mluvit o aktuální situaci, ale zaměří se předně na duchovní podstatu dnešního světa a toho, co v něm probíhá. Těšíme se na Vaši návštěvu!
VÍCE

Novinky z instagramu

19. 04. 2022
V neděli jsme pokračovali v sérii z názvem: "Kde bych byl bez Boha." Jak lze poznávat Hospodina? Jak jej lze vnímat a zažívat víru? Text z Římanům nás staví do jasného postavení těch, kteří žijí bez Boha. I křesťané mohou svůj život žít bez Boha. Tento text je totiž napsán pro věřící a nijak nerozděluje, že se týká jen těch, kteří jej neznají. Je to text o každém z nás. Každý z nás ve svém životě potlačuje pravdu. Každý z nás má možnost poznávat Hospodina skrze přemýšlení o jeho díle. Každý z nás je "Spravedlivý pouze z víry" a jen "z víry" bude žít. Jen víra nás povede k poznání Hospodina a neuhasovani jeho Ducha v nás...
VÍCE

Novinky z instagramu

10. 04. 2022
Letošní květnou neděli jsme rozjímali nad poslední modlitbou Pána Ježíše před jeho zatčením. Byla to situace, kdy je náš Pán nám lidem nejblíže. Jeho strach a předtucha bolesti jej vede k modlitbě, ve které vyznává touhu o vyhnutí se nutné skutečnosti. Na rozdíl od nás lidi ale ví, že musí jít cestou oběti za nás a nejde jakkoliv uhnout od cesty, která stojí před ním. Ne má vůle, ale Tvá se staň... umíme sami takto přistupovat k našemu životu? Ne má vůle Pane, ale Tvá se staň je životní standard člověka oddaného Hospodinu....
VÍCE

Novinky z instagramu

07. 04. 2022
Srdečně vás zveme na Velikonoční stezku, která je připravena v Oboře v Pyšelích. Projít si ji může kdokoli a podle vašeho zájmu si buď jen přečtete jednotlivá zastavení, nebo se i pustíte do plnění úkolů, které jsou připravené. Kdo se dostane až do konce, může jít hledat poklad. Užijte si příjemný čas!
VÍCE

Novinky z instagramu

03. 04. 2022
Tuto neděli jsme zahájili nový cyklus, který nám může pomoci si uvědomit, kde bychom byli bez Boha. V první části jsme se dívali na Naději. Naděje je pro křesťana jediným rozdílem. Křesťan je pořád člověk, který má stejné chyby a stejně nešvary jako každý jiný. Ale narozdíl od nich je součástí života křesťana naděje, která vychází z naděje v zmrtvýchvstání, které jsme získali skrze smrt Ježíše Krista.
VÍCE

Novinky z instagramu

01. 04. 2022
Pozvánka v Ukrajinštině.
VÍCE

Novinky z instagramu

01. 04. 2022
Zveme Vás na společnou ekumenickpu bohoslužbu za mír na Ukrajině. Proběhne v neděli od 17 hod v Pyšelích.
VÍCE